Wolontariat
Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień
Wpisany przez Katarzyna Burek   

„Uprzejmość jest cennym kluczem, który otwiera wszystkie drzwi”.

21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. To wyjątkowy dzień dobrych uczynków, szczerych uśmiechów oraz pozytywnych emocji.

Więcej…
 
Góra grosza 2019/2020
Wpisany przez Katarzyna Burek   

Już od kilku lat przyłączamy się do ogólnopolskiej akcji Góra Grosza, której celem jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną.
Od 25 listopada 2019 roku do 2 stycznia 2020 roku na terenie szkoły zbierać będziemy monety groszowe, które przekazane zostaną na konto Towarzystwa nasz Dom. Wszystkim, chcącym włączyć się do akcji z góry serdecznie dziękujemy.

 
Uczniowie świętują Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka wspólnie z UNICEF
Wpisany przez Katarzyna Burek   

Nasza szkoła brała udział w światowych obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF Polska. W tym roku przypada wyjątkowa - 30 rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. 20 listopada to szczególna data, która powinna zwracać naszą uwagę na dzieci i ich prawa.

Więcej…
 
„Pomagamy, bo CHCEMY”
Wpisany przez Joanna Czop   

W dniach 23 -26 listopada 2018r. wolontariusze z naszej szkoły przeprowadzili zbiórkę do puszek w ramach akcji „Zbudujmy Dzieciom Dom Hospicyjny” organizowanej przez Fundację „Z Serca Dla Serca”.
Udało nam się zainteresować tematyką akcji wielu uczniów i mieszkańców Wierzawic, dzięki czemu zebraliśmy 2000,12 zł na budowę Domu Hospicyjnego dla Dzieci w Zaleszanach w województwie podkarpackim.

Więcej…
 
Akcja "wyślij pączka do Afryki"
Wpisany przez Katarzyna Burek   

Kolejna zainicjowana przez Samorząd Uczniowski akcja charytatywna zakończyła się sukcesem. Na pomoc misjonarzom w RCA zebraliśmy łącznie 751,86zł. Cała suma przesłana została na konto Fundacji Kapucyni i Misje. Ponadto nasi uczniowie obejrzeli filmy i prezentacje multimedialne na temat pracy misjonarzy w sercu Afryki – RCA. Wszystkim, którzy pomogli nam w organizacji i przeprowadzeniu  akcji „Wyślij pączka do Afryki”, jak i wspomogli samą akcję serdecznie dziękujemy.

Więcej…
 
Podaj swą pomocną dłoń
Wpisany przez Katarzyna Burek   

4 grudnia 2013 roku przeprowadziliśmy w naszej szkole akcję charytatywną na rzecz naszego przedszkolaka Przemka Gawędy, który jest ciężko chory i potrzebuje wsparcia, aby móc kontynuować dalsze leczenie. W ramach akcji został przeprowadzony kiermasz kartek i ozdób świątecznych wykonanych specjalnie na ten cel przez babcię Przemka, uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół w Wierzawicach. O przyłączenie się do tej akcji poproszeni zostali rodzice, nauczyciele, uczniowie oraz cała społeczność Wierzawic. NIKT NAS NIE ZAWIÓDŁ.

Już od 9.00 rano przy stoisku z ozdobami zaczęli licznie gromadzić się wszyscy, którzy chcieli chociażby w ten symboliczny sposób pomóc choremu chłopcu. Na prośbę pana dyrektora Adama Wylazia akcję wspomogli także Wójt Gminy Leżajsk pan Krzysztof Sobejko oraz Wicestarosta Leżajski pan Marek Kogut, którzy osobiście zakupili wykonane przez nas kartki i w ten sposób przekazali pieniądze na leczenie chorego Przemka. Tę szczytną akcję wsparli także dyrektorzy szkół: pani Lidia Stępniowska z Zespołu Szkół w Giedlarowej, pan Marcin Trojnar z Zespołu Szkół w Piskorowicach, pan Jan Kuczek z Zespołu Szkół w Starym Mieście oraz pracownicy Urzędu Gminy Leżajsk.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim, którzy nie pozostali obojętni na los i cierpienie małego chłopca i szczodrze wsparli naszą akcję.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 4