Wolontariat
Góra Grosza 2013
Wpisany przez Katarzyna Burek   

W dniach od 25 listopada do 6 grudnia 2013 roku przeprowadzona zostanie w naszej szkole zbiórka monet, w ramach XII już edycji Akcji góra Grosza.
Jej celem jest pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz najbardziej potrzebujących domów dziecka.
Mamy nadzieję, że i w tym roku przyłączycie się do tej akcji i podobnie jak w latach ubiegłych pokażecie że nie jesteście obojętni na los dzieci, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej.

 
Pomóż Michałkowi
Wpisany przez Administrator   

 

Kliknij tekst i zobacz plakat

 
Góra Grosza 2012
Wpisany przez Grażyna Małek   

W ramach akcji "Góra Grosza" przeprowadzonej w Zespole Szkół w Wierzawicach została zebrana kwota 481,26 zł.
Serdecznie wszystkim dziękujemy i zachęcamy do udziału w innych akcjach charytatywnych organizowanych w szkole.

 
ZAKRĘCONA AKCJA ZBIERAJ NAKRĘTKI
Wpisany przez Ewa Kniaziewicz   

W ubiegłym roku zbierając nakrętki pomogliśmy chorej Kasi. W akcję zaangażowało się mnóstwo instytucji, organizacji i osób prywatnych z terenu niemal całego Podkarpacia. Zebrano 5120 kg nakrętek. Środki za surowiec wtórny wpłynęły na konto Kasi, co pozwoliło na sfinalizowanie zakupu nowego wózka (więcej informacji - Kurier Powiatowy 1/2012).

Więcej…
 
Wszystkie Kolory Świata - podsumowanie
Wpisany przez Katarzyna Burek   

14 lutego 2012r. w połączeniu z zabawą choinkową dla Szkoły Podstawowej odbyła się impreza podsumowująca realizowany przez nas projekt UNICEF "Wszystkie kolory świata".
W specjalnie przygotowanym w tym celu miejscu zaprezentowane zostały wykonane przez uczniów naszej szkoły laleczki. Było ich 60. Wszystkie lalki były niepowtarzalne, kolorowe, pomysłowo wykonane. Wśród nich mogliśmy podziwiać Indianki, Murzynki, Europejki, Japonki, Hinduski, a także przedstawicieli różnych dyscyplin sportowych: karateka, koszykarz, baletnica.
Uczniowie naszej szkoły, dyrekcja, nauczyciele oraz zgromadzeni rodzice chętnie włączyli się do akcji i zaopiekowali się wszystkimi zaprezentowanymi laleczkami. Członkowie Samorządu Uczniowskiego mieli ręce pełne roboty, aby jak najpiękniej zaprezentować wszystkie laleczki i znaleźć dla każdej "opiekuna".
Cała kwota, zebrana podczas akcji przeznaczona zostanie na szczytny cel, a mianowicie na szczepionki dla dzieci z Sierra Leone. Zebraliśmy łącznie 1300 zł, więc podarujemy szczepionki dla 130 dzieci.
Brawo!
Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom za zaangażowanie w projekt "Wszystkie Kolory Świata".
Laleczki, którymi zaopiekowaliśmy się mają szczególną moc - MOC POMAGANIA!

Katarzyna Burek - koordynator projektu

 
Wszystkie Kolory Świata
Wpisany przez Katarzyna Burek   

Laleczki UNICEF ratują życie dzieciom. "Wszystkie kolory świata" to globalny projekt UNICEF, który rozpoczął się właśnie w wielu polskich szkołach. Tego roku również nasza szkoła włączyła się do akcji, w której zadaniem dzieci jest przygotowanie charytatywnych laleczek.
Laleczki te wykonają nasi uczniowie przy pomocy i aktywnym udziale rodziców, babć i cioć. Sami wybiorą kraj pochodzenia swojej laleczki, kolor skóry, nadają jej imię, wiek oraz określają zainteresowania.
Celem projektu jest pomoc dzieciom w Sierra Leone. Zebrane pieniądze przeznaczone będą na szczepionki dla dzieci tam zamieszkujących. Darowizna w wysokości 10 zł (minimalnie) pozwala na uratowanie życia jednego dziecka.
Projekt "Wszystkie kolory świata" trwa do końca lutego 2012 roku.
Najbardziej oryginalna laleczka w szkole weźmie udział w konkursie ogólnopolskim na "najbardziej oryginalną laleczkę" w siedzibie UNICEF w Warszawie.
Koordynator: p.Katarzyna Burek

 

Zarejestruj się na stronie:

http://www.facebook.com/unicefpolska

i zagłosuj na naszą laleczkę.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 4