Wolontariat
Góra Grosza XXI edycja
Wpisany przez Katarzyna Burek   

Ogólnopolska akcja Góra Grosza wystartowała również w tym roku szkolnym. Jak we wcześniejszych edycjach będziemy pomagać dzieciom, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się w swoich rodzinnych domach.

W Górze Grosza każdy, nawet najdrobniejszy grosik ma wartość i moc.
Zbieranie monet groszowych w szkole trwać będzie od 26 października 2020r. do 31 maja 2021r.

ZAPRASZAMY. Przyłączcie się do nas !!!

 
Podziękowanie od Fundacji z Serca Dla Serca
Wpisany przez Administrator   

 
Światowy Dzień Mukowiscydozy
Wpisany przez Katarzyna Burek   

8 września obchodzony jest Światowy Dzień Mukowiscydozy. Mukowiscydoza, to najczęściej występująca przewlekła choroba genetyczna, polegająca na zaburzeniu wydzielania przez gruczoły zewnątrzwydzielnicze. Powoduje ona zmiany w układzie oddechowym oraz w przewodzie pokarmowym. Na mukowiscydozę do tej pory nie ma skutecznego lekarstwa, jednak rozwój medycyny pozwala na ciągłe podnoszenie jakości życia pacjentów i zwiększa jego długość.
Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą od 5 lat organizuje „Bieg po oddech”. Celem tego charytatywnego biegu jest pozyskanie środków na zakup sprzętu rehabilitacyjnego oraz wsparcie w zakupie leków dla chorych na mukowiscydozę, a także szerzenie świadomości na temat tej okrutnej i podstępnej choroby.

Więcej…
 
"Wyślij pączka do Afryki"
Wpisany przez Joanna Czop   

"Wyślij pączka do Afryki" to akcja organizowana przez Fundację Kapucyni i Misje na rzecz dzieci z Republiki Środkowoafrykańskiej i Czadu. Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem "Podaruj dzieciom zdrowie".
Nasza szkoła kolejny raz przyłączyła się do tej szlachetnej inicjatywy. W "Tłusty czwartek" 20.02.2020r. wolontariuszki ze Szkolnego Klubu Wolontariatu od wczesnych godzin porannych rozprowadzały wśród przedszkolaków, uczniów, nauczycieli i rodziców słodkie smakołyki.

Więcej…
 
Wizyta w Domu Tymczasowym dla Bezdomnych Zwierząt
Wpisany przez Katarzyna Burek   

3 lutego członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu wraz z opiekunami i panem dyrektorem odwiedzili Dom Tymczasowy dla Bezdomnych Zwierząt „Pod Psim Aniołem” pani Anny Smyk w Lipinach Górnych. W tym domowym schronisku znajduje się aktualnie 82 psy, którymi opiekuje się pani Ania – lekarz weterynarii z ponad 30-letnim doświadczeniem. Każdy z przebywających tu psiaków ma swoją historię, często bardzo smutną – osierocone, porzucone przez swoich opiekunów, niechciane, schorowane – tutaj znajdują spokój i marzą o kochającym panu.

Więcej…
 
Kiermasz bożonarodzeniowy
Wpisany przez Katarzyna Burek   

19 grudnia Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało świąteczny kiermasz charytatywny.
Otwarte serca nauczycieli, rodziców i dzieci jak zwykle nie zawiodły! Pyszne pierniczki, świąteczne stroiki, ozdoby, choinki, kartki bożonarodzeniowe - wszystko własnoręcznie wykonane - wręcz znikały z naszego stołu. Łącznie zebraliśmy kwotę 2250 zł.
W imieniu Dyrekcji i Szkolnego Koła Wolontariatu dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli wspomóc naszą akcję.

Galeria zdjęć

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 4