Wolontariat
Światowy Dzień Mukowiscydozy
Wpisany przez Katarzyna Burek   

8 września obchodzony jest Światowy Dzień Mukowiscydozy. Mukowiscydoza, to najczęściej występująca przewlekła choroba genetyczna, polegająca na zaburzeniu wydzielania przez gruczoły zewnątrzwydzielnicze. Powoduje ona zmiany w układzie oddechowym oraz w przewodzie pokarmowym. Na mukowiscydozę do tej pory nie ma skutecznego lekarstwa, jednak rozwój medycyny pozwala na ciągłe podnoszenie jakości życia pacjentów i zwiększa jego długość.
Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą od 5 lat organizuje „Bieg po oddech”. Celem tego charytatywnego biegu jest pozyskanie środków na zakup sprzętu rehabilitacyjnego oraz wsparcie w zakupie leków dla chorych na mukowiscydozę, a także szerzenie świadomości na temat tej okrutnej i podstępnej choroby.

Więcej…
 
"Wyślij pączka do Afryki"
Wpisany przez Joanna Czop   

"Wyślij pączka do Afryki" to akcja organizowana przez Fundację Kapucyni i Misje na rzecz dzieci z Republiki Środkowoafrykańskiej i Czadu. Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem "Podaruj dzieciom zdrowie".
Nasza szkoła kolejny raz przyłączyła się do tej szlachetnej inicjatywy. W "Tłusty czwartek" 20.02.2020r. wolontariuszki ze Szkolnego Klubu Wolontariatu od wczesnych godzin porannych rozprowadzały wśród przedszkolaków, uczniów, nauczycieli i rodziców słodkie smakołyki.

Więcej…
 
Wizyta w Domu Tymczasowym dla Bezdomnych Zwierząt
Wpisany przez Katarzyna Burek   

3 lutego członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu wraz z opiekunami i panem dyrektorem odwiedzili Dom Tymczasowy dla Bezdomnych Zwierząt „Pod Psim Aniołem” pani Anny Smyk w Lipinach Górnych. W tym domowym schronisku znajduje się aktualnie 82 psy, którymi opiekuje się pani Ania – lekarz weterynarii z ponad 30-letnim doświadczeniem. Każdy z przebywających tu psiaków ma swoją historię, często bardzo smutną – osierocone, porzucone przez swoich opiekunów, niechciane, schorowane – tutaj znajdują spokój i marzą o kochającym panu.

Więcej…
 
Kiermasz bożonarodzeniowy
Wpisany przez Katarzyna Burek   

19 grudnia Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało świąteczny kiermasz charytatywny.
Otwarte serca nauczycieli, rodziców i dzieci jak zwykle nie zawiodły! Pyszne pierniczki, świąteczne stroiki, ozdoby, choinki, kartki bożonarodzeniowe - wszystko własnoręcznie wykonane - wręcz znikały z naszego stołu. Łącznie zebraliśmy kwotę 2250 zł.
W imieniu Dyrekcji i Szkolnego Koła Wolontariatu dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli wspomóc naszą akcję.

Galeria zdjęć

 
Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień
Wpisany przez Katarzyna Burek   

„Uprzejmość jest cennym kluczem, który otwiera wszystkie drzwi”.

21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. To wyjątkowy dzień dobrych uczynków, szczerych uśmiechów oraz pozytywnych emocji.

Więcej…
 
Góra grosza 2019/2020
Wpisany przez Katarzyna Burek   

Już od kilku lat przyłączamy się do ogólnopolskiej akcji Góra Grosza, której celem jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną.
Od 25 listopada 2019 roku do 2 stycznia 2020 roku na terenie szkoły zbierać będziemy monety groszowe, które przekazane zostaną na konto Towarzystwa nasz Dom. Wszystkim, chcącym włączyć się do akcji z góry serdecznie dziękujemy.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 3