Akcje charytatywne

Wpisany przez Katarzyna Burek
poniedziałek, 14 listopada 2011 18:01

Włącz się w akcje charytatywne organizowane na terenie Zespołu Szkół w Wierzawicach

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami i pedagogiem szkolnym organizują na terenie naszej szkoły wiele atrakcji i przedsięwzięć na rzecz potrzebujących.
Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych, którzy nie są obojętni na los innych. Mamy nadzieję, że każdy z Was znajdzie tu coś dla siebie i nie pozostanie obojętny.
W jakie akcje możecie się włączyć:
- Góra Grosza;
- Nakręć się i pomóż chorej Kasi - zbiórka nakrętek na zakup wózka inwalidzkiego;
- Pomóż dzieciom przetrwać zimę (zbiórka żywności, ubrań, przyborów szkolnych);
- Szkoło Pomóż i Ty - sprzedaż pomocy edukacyjnych na rzecz podopiecznych Fundacji;
- "Wszystkie kolory świata" - wykonywanie charytatywnej laleczki UNICEF.Stypendia św. Mikołaja – zbiórka pieniędzy
Wpisany przez Monika Czapla   

W dniach 23 i 26 lutego odbyły się zbiórki pieniędzy do puszek na rzecz stypendiów dla zdolnych uczniów o niskim dochodzie ze szkoły podstawowej. Pierwsza zbiórka odbyła się na placu przy kościele, zaś druga w naszej szkole. Łączna zebrana kwota to: 1202 zł. Mieszkańcy Wierzawic i nauczyciele po raz kolejny nas nie zawiedli. Okazali dużą życzliwość, hojność i zrozumienie. Serdecznie dziękujemy więc wszystkim darczyńcom i wolontariuszom  w składzie: Kinga Kupras, Patrycja Karaś, Bartłomiej Dmitrowski, Arkadiusz Burek, Tomasz Czapla, Krzysztof Brzuzan, Łukasz Piziak.

 
Stypendia św. Mikołaja przyznane po raz drugi
Wpisany przez Monika Czapla   

Dzięki współpracy z Fundacją św. Mikołaja oraz ofiarności mieszkańców Wierzawic mogliśmy po raz drugi przyznać stypendia dla zdolnych uczniów z naszej szkoły. W tym roku szkolnym tj. 2013/2014 stypendia zostały przyznane na cały rok i otrzymało je trzy osoby. Stypendyści to Patrycja Rudzińska z klasy Va oraz Karolina Walania i Jacek Szantula z klasy Vb. Uczniowie w ubiegłym roku szkolnym uzyskali wysoką średnią ocen, brali udział w konkursach i występach oraz chętnie działali w szkole i w Ośrodku Kultury. Uczęszczali również na dodatkowe zajęcia pozalekcyjne w szkole i poza nią.
Przyznając stypendia komisja brała pod uwagę następujące kryteria: dochód na członka rodziny, średnią ocen oraz zaangażowanie społeczne.
Wszystkich uczniów naszej szkoły zachęcamy więc do zdobywania jak najlepszych ocen w bieżącym roku szkolnym, udziału w konkursach, akcjach charytatywnych oraz do pracy społecznej w szkole, w naszej parafii a także w środowisku lokalnym. Zachęcamy szczególnie uczniów obecnych klas IV i V, bo to oni będą mogli składać wnioski w przyszłym roku szkolnym 2014/2015. Powodzenia!

Koordynator akcji: Monika Czapla

 
Stypendia rozdane!
Wpisany przez Monika Czapla   

Stypendia rozdaneW ramach programu "Stypendia św. Mikołaja” dzięki zebranym środkom na subkoncie naszej szkoły dwóch uczniów z klasy szóstej otrzymało stypendia w semestrze letnim. Stypendyści to Dominik Rudziński oraz Mateusz Hajduczka. Obaj uczniowie w ubiegłym roku uzyskali średnią ocen powyżej 4,7, często brali udział w konkursach i zawodach sportowych oraz chętnie społecznie działali w szkole, w Ośrodku Kultury i w parafii. Uczęszczali również na dodatkowe zajęcia pozalekcyjne w szkole i poza nią.

Przyznając stypendia Komisja  brała pod uwagę następujące kryteria: dochód na członka rodziny, średnią ocen oraz zaangażowanie społeczne tj. praca na rzecz środowiska lokalnego, za co można było uzyskać najwięcej punktów.

Uczniów naszej szkoły zachęcamy więc do zdobywania jak najlepszych ocen w bieżącym semestrze, udziału w konkursach oraz do pracy społecznej w szkole, w naszej parafii oraz w środowisku lokalnym. Zachęcamy szczególnie uczniów obecnych  klas IV i V, bo to oni będą mogli  składać  wnioski w semestrze zimowym  w przyszłym  roku szkolnym 2013/2014.

Koordynator akcji: Monika Czapla

 
Podsumowanie programu Fundacji św. Mikołaja
Wpisany przez Monika Czapla   

Szkoła Podstawowa w Wierzawicach przy Zespole Szkół przystąpiła do programu Fundacji Świętego Mikołaja, której celem jest przyznawanie stypendiów naukowo-socjalnych dla naszych uczniów. W związku z tym zorganizowano dwie zbiórki pieniędzy do puszek. Pierwsza zbiórka odbyła się w dniach 6.12-7.12 2012 r. na terenie szkoły, zaś druga w niedzielę 9 grudnia na placu kościelnym w Wierzawicach. Kwestę przeprowadzili wolontariusze: Aleksandra Wnęk, Kinga Wnęk, Kamila Reizer, Magdalena Heliniak, Faustyna Pustelny, Dominik Kupras, Mateusz Niemczyk, Piotr Murdzia, Tomasz Czapla, Krzysztof Brzuzan pod opieką czterech dorosłych osób. Łącznie w obu zbiórkach zebrano 1124,30 zł. Pieniądze zostały  już przesłane na subkonto naszej szkoły w Fundacji Św. Mikołaja. Na stronie http://stypendia.mikolaj.org.pl można na bieżąco śledzić stan konta naszej szkoły oraz dokonywać indywidualnych wpłat. Serdecznie zachęcamy do wpłacania na konto.

 
Fundacja św. Mikołaja
Wpisany przez Monika Czapla   

Zespół Szkół w Wierzawicach - Szkoła Podstawowa, zgłosiła się do Programu Stypendia św. Mikołaja, którego celem jest przyznawanie stypendiów socjalno-naukowych dla uczniów zdolnych z rodzin o niskich dochodach. W związku z tym w przyszłą niedzielę, tj. 9 grudnia 2012 r. po każdej mszy świętej uczniowie z naszej szkoły przeprowadzą kwestę, czyli zbiórkę pieniędzy do puszek. Zebrane pieniądze wpłacimy na subkonto szkoły, a Fundacja Św. Mikołaja dołoży własny wkład. Liczymy na pomoc i ofiarność mieszkańców. Serdecznie zachęcamy do wsparcia naszej akcji.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 2