Akcje charytatywne

Wpisany przez Katarzyna Burek
poniedziałek, 14 listopada 2011 18:01

Włącz się w akcje charytatywne organizowane na terenie Zespołu Szkół w Wierzawicach

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami i pedagogiem szkolnym organizują na terenie naszej szkoły wiele atrakcji i przedsięwzięć na rzecz potrzebujących.
Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych, którzy nie są obojętni na los innych. Mamy nadzieję, że każdy z Was znajdzie tu coś dla siebie i nie pozostanie obojętny.
W jakie akcje możecie się włączyć:
- Góra Grosza;
- Nakręć się i pomóż chorej Kasi - zbiórka nakrętek na zakup wózka inwalidzkiego;
- Pomóż dzieciom przetrwać zimę (zbiórka żywności, ubrań, przyborów szkolnych);
- Szkoło Pomóż i Ty - sprzedaż pomocy edukacyjnych na rzecz podopiecznych Fundacji;
- "Wszystkie kolory świata" - wykonywanie charytatywnej laleczki UNICEF.Uczestniczymy w akcjach

 
Stypendia św. Mikołaja 2018
Wpisany przez Monika Czapla   

W roku szkolnym 2018/2019 przyznaliśmy trzy stypendia. Dzięki hojności mieszkańców Wierzawic oraz wsparciu Fundacji św. Mikołaja, z którą współpracujemy od kilku lat na konto naszej szkoły wpłynęło 5712,57zł. Część tej kwoty udało nam się zebrać podczas  zbiórek zorganizowanych na terenie Wierzawic z pomocą naszych wspaniałych wolontariuszy  (zbiórka przy kościele - 600zł, zbiórka przy Ośrodku Kultury podczas Pikniku Rodzinnego – 2207zł).
Tegoroczne stypendystki to uczennice klasy 6b: Aleksandra Świąder, Julia Świąder i Amelia Potaczała.
W ubiegłym roku osiągnęły  wysokie wyniki w nauce oraz wykazały się dużym zaangażowaniem społecznym w szkolnym wolontariacie. Mamy nadzieję, że dzięki otrzymanym stypendiom spełnią swoje marzenia oraz rozwiną swoje talenty i pasje.
Stypendystkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, zaś wszystkim darczyńcom dziękujemy z całego serca za życzliwość i wsparcie.

 
Stypendia św. Mikołaja 2017
Wpisany przez Monika Czapla   

W roku szkolnym 2017/2018 przyznaliśmy pięć stypendiów. Jest to jak dotąd rekordowa liczba stypendiów przyznanych w jednym roku. Było to możliwe dzięki hojności mieszkańców Wierzawic oraz wsparciu Fundacji św. Mikołaja, z którą współpracujemy od kilku lat. Na konto naszej szkoły wpłynęło 8098,57zł. Część tej kwoty udało nam się zebrać podczas dwóch zbiórek zorganizowanych na terenie Wierzawic (zbiórka przy kościele - 1087zł, zbiórka przy Ośrodku Kultury podczas Pikniku Rodzinnego – 2058,60zł). Resztę pieniędzy przekazała nam Fundacja. Tegoroczni stypendyści to: Wiktoria Czapla  klasa 7a, Karolina Walania klasa 7a, Martyna Danak klasa 6b, Kacper Walania klasa 7a, Dawid Dziob klasa 6b. Uczniowie ci osiągnęli wysokie wyniki w nauce w ubiegłym roku szkolnym oraz wykazali się dużym zaangażowaniem społecznym i sukcesami sportowymi. Mamy nadzieję, że dzięki otrzymanym stypendiom rozwiną swoje talenty i pasje oraz spełnią chociaż niektóre swoje marzenia. Stypendystom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, zaś wszystkim darczyńcom dziękujemy z całego serca za życzliwość i wsparcie.

 
Stypendia św. Mikołaja 2016
Wpisany przez Monika CZapla   

W październiku po raz kolejny przyznaliśmy stypendium w ramach Programu Fundacji Św. Mikołaja. Otrzymała je uczennica z klasy VIa Wiktoria Czapla. W ubiegłym roku szkolnym osiągnęła ona wysoką  średnią ocen: 5,4. Często reprezentowała szkołę na  zawodach sportowych m.in. meczach piłki  koszykowej, biegach przełajowych i gimnastyce artystycznej. Została najlepszą zawodniczką drużyny UKS Lotnik w Sosnowcu. W XXV  Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur Matematyczny edycji leżajskiej zajęła XIII miejsce. Brała udział w akcjach charytatywnych organizowanych w szkole oraz udzielała się społecznie w Klubie Jeździeckim Equistro. Wiktorii gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów a pozostałych uczniów z klas IV-V zachęcamy do zdobywania jak najlepszych wyników w nauce oraz zaangażowania społecznego w naszej szkole,  miejscowości i parafii.
Wszystkich chętnych, którzy chcą wesprzeć naszą akcję i dokonać wpłat na subkonto naszej szkoły odsyłamy do strony: www.stypendia.mikolaj.org.pl (https://stypendia.mikolaj.org.pl/index.php/sol_site/przekazy/info).

Koordynator programu: Monika Czapla

 
Stypendia Programu Fundacji św. Mikołaja
Wpisany przez Czapla Monika   

W październiku 2015 roku po raz czwarty przyznaliśmy stypendia dla zdolnych uczniów z naszej szkoły w ramach Programu Fundacji św. Mikołaja. W roku szkolnym 2015/2016 otrzymały je dwie uczennice klas piątych: Agata Niemczyk i Patrycja Dąbrowska. Obie uczennice osiągnęły wysokie wyniki w nauce, brały udział w konkursach i dodatkowych zajęciach pozalekcyjnych oraz dużo czasu poświęcały na działalność społeczną w naszej miejscowości m.in w Ośrodku Kultury w Wierzawicach. Stypendystkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 
Stypendia dla zdolnych
Wpisany przez Monika Czapla   

W ramach Programu Fundacji św. Mikołaja już po raz trzeci przyznaliśmy stypendia dla zdolnych uczniów ze Szkoły Podstawowej. Mogliśmy to uczynić dzięki ofiarności mieszkańców Wierzawic, nauczycieli i sponsorów, którzy wsparli finansowo zbiórki pieniędzy organizowane w szkole, przy kościele i podczas Pikniku Rodzinnego.
W tym roku szkolnym stypendia otrzymały trzy osoby, tj.:
1. Wiktoria Kojder z klasy VIa
2. Karolina Walania z klasy VIb
3. Mateusz Czapla z klasy VIa

Stypendystom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2