Aktualności
Podsumowanie akcji „Światełko Pamięci dla Łyczakowa”
Wpisany przez Ewa Kustra-Kniaziewicz   
środa, 30 października 2019 21:55

W dniach 17-24 października w naszej szkole odbyła się zbiórka białych i czerwonych zniczy w ramach akcji „Światełko Pamięci dla Łyczakowa”. W tym roku zebraliśmy 275 zniczy. Wszystkie znicze zostały dostarczone do Telewizji Rzeszów, która jest organizatorem akcji, a następnie zostały zawiezione na polskie groby na Ukrainie, gdzie pochowani są pisarze, poeci, żołnierze, którzy zginęli w walce o wolność ojczyzny.
Dziękujemy bardzo wszystkim uczniom, rodzicom i pracownikom szkoły za włączenie się do akcji. Koordynatorzy akcji: E. Kniaziewicz, A. Wnuk.

 
Pasowanie na ucznia
Wpisany przez Stanisława Maluszczak   
czwartek, 24 października 2019 13:30

W dniu 17 października 2019 w naszej szkole odbyła się niezwykle ważna uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klas pierwszych. To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli, a także rodziców. Część artystyczną przygotowali wychowawcy klas I – Dorota Ćwikła, Stanisława Maluszczak, Urszula Pelczar-Gruewa. Na uroczystość pasowania zostali zaproszeni dyrekcja i rodzice uczniów. Swój program artystyczny rozpoczęli wykonaniem poloneza. Zgodnie z tradycją pierwszoklasiści mieli wykazać się swoją wiedzą i umiejętnościami. Wspólnie śpiewali piosenki, recytowali wiersze, a następnie odpowiadali na szereg pytań. Po ślubowaniu pan dyrektor Adam Wylaź pasował dzieci klas pierwszych na uczniów szkoły podstawowej. Na zakończenie  wszyscy uczniowie otrzymali legitymacje i upominki. Każda klasa zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie.

Więcej…
 
Dzień Edukacji Narodowej
Wpisany przez Bożena Szczepanik   
poniedziałek, 21 października 2019 21:24

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, 14 października 2019 r., w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Rozpoczęła się ona odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie w części artystycznej uczniowie w strofach wierszy i piosenkach wyrazili wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie i cierpliwość.
Na zakończenie uroczystości głos zabrał pan Dyrektor, który podziękował uczniom za przygotowaną część artystyczną a nauczycielom za pełną zaangażowania pracę z dziećmi.

Więcej…
 
Wizyta Generała George'a Close ze Stanów Zjednoczonych
Wpisany przez Małgorzata Purymska   
środa, 16 października 2019 07:13

W dniu 11 października Zespół Szkól w Wierzawicach odwiedził Generał George Close ze Stanów Zjednoczonych. Generał George Close, Prezes SPECTRUM Group, doradza klientom z USA i innych krajów czerpiąc ze swojego rozległego doświadczenia na polu administracji rządowej wyższego szczebla i zarządzania korporacyjnego. Oferuje specjalistyczną wiedzę, dzięki której pomaga tworzyć zmotywowane zespoły w sektorze publicznym i prywatnym, przyczyniając się do wzrostu wydajności organizacji oraz ich wartości dla akcjonariuszy. Przed rozpoczęciem kariery korporacyjnej Close służył w armii amerykańskiej przez ponad 30 lat. Służbę w Kolegium Połączonych Szefów Sztabów zakończył jako dowódca Dyrektoriatu J7, odpowiedzialnego za kwestie związane ze szkoleniem, doktryną i edukacją Służb Zbrojnych. Pełnił również funkcję kierownika programu Joint Vision 2020 realizowanego przez Departament Obrony Stanów Zjednoczonych, w ramach którego odpowiadał za rozwój i planowanie strategiczne w zakresie działań transformacyjnych dotyczących połączonych sił zbrojnych USA. (https://www.kongres590.pl/prelegenci/george-close).

Więcej…
 
VIII Festiwal Techniki
Wpisany przez Ewa Kustra-Kniaziewicz   
wtorek, 08 października 2019 21:27

W dniu 4.10.2019 r. uczniowie klas 5a i 5b wraz z wychowawcami uczestniczyli w Festiwalu Techniki w Zespole Szkół Technicznych w Leżajsku. Celem festiwalu jest rozbudzenie wśród uczniów szkół podstawowych zainteresowań naukowo – technicznych związanych z informatyką, programowaniem, robotyką i mechaniką. Na program festiwalu składały się: pokazy popularnonaukowe przygotowane przez nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół Technicznych, pokazy zaproszonych firm i instytucji edukacyjno szkoleniowych, prezentacje zawodów w warunkach zbliżonych do rzeczywistych z branż: mechanicznej, mechatronicznych, IT, stoiska z grami edukacyjnymi, matematycznymi łamigłówkami, doświadczeniami z fizyki i chemii.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 73