"Wyślij pączka do Afryki"
Wpisany przez Joanna Czop   

"Wyślij pączka do Afryki" to akcja organizowana przez Fundację Kapucyni i Misje na rzecz dzieci z Republiki Środkowoafrykańskiej i Czadu. Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem "Podaruj dzieciom zdrowie".
Nasza szkoła kolejny raz przyłączyła się do tej szlachetnej inicjatywy. W "Tłusty czwartek" 20.02.2020r. wolontariuszki ze Szkolnego Klubu Wolontariatu od wczesnych godzin porannych rozprowadzały wśród przedszkolaków, uczniów, nauczycieli i rodziców słodkie smakołyki. Akcja spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. Wszyscy chcieli wspomóc dzieci z Afryki, na rzecz których Bracia Kapucyni zbierają fundusze.
Dzięki zaangażowaniu wolontariuszek i całej społeczności szkolnej udało się zebrać 1370zł. Pieniądze zostały przekazane na konto Fundacji Kapucyni i Misje.
Dziękujemy wszystkim za wsparcie naszej akcji. Mamy nadzieję, że nasza skromna pomoc przyczyni się do poprawy losu dzieci z Republiki Środkowoafrykańskiej i Czadu.

Fotogaleria