Wizyta w Domu Tymczasowym dla Bezdomnych Zwierząt
Wpisany przez Katarzyna Burek   

3 lutego członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu wraz z opiekunami i panem dyrektorem odwiedzili Dom Tymczasowy dla Bezdomnych Zwierząt „Pod Psim Aniołem” pani Anny Smyk w Lipinach Górnych. W tym domowym schronisku znajduje się aktualnie 82 psy, którymi opiekuje się pani Ania – lekarz weterynarii z ponad 30-letnim doświadczeniem. Każdy z przebywających tu psiaków ma swoją historię, często bardzo smutną – osierocone, porzucone przez swoich opiekunów, niechciane, schorowane – tutaj znajdują spokój i marzą o kochającym panu.

Dzięki wsparciu całej społeczności szkolnej – uczniów, nauczycieli szkoły podstawowej i przedszkola oraz rodziców, przekazaliśmy na ręce pani doktor i jej podopiecznych materace, pudełka wypełnione ciepłymi kocami, kołderkami, poduszkami, ręcznikami. Ich ilość przerosła nasze oczekiwania. Pani Ania była niezwykle wdzięczna za te dary.
Z tego miejsca pragniemy podziękować tym wszystkim, którzy tak ochoczo przyłączyli się do zbiórki i którym los bezbronnych, porzuconych zwierząt nie jest obojętny.

 

Dziękujemy
Dyrekcja Zespołu Szkół w Wierzawicach
Szkolne Koło Wolontariatu

Fotogaleria