Uczniowie świętują Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka wspólnie z UNICEF
Wpisany przez Katarzyna Burek   

Nasza szkoła brała udział w światowych obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF Polska. W tym roku przypada wyjątkowa - 30 rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. 20 listopada to szczególna data, która powinna zwracać naszą uwagę na dzieci i ich prawa.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. W tym dniu, w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmowali wspólne inicjatywy, których celem było okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.

Nasza szkoła w ramach tego dnia podjęła wiele inicjatyw:
- środę – ogłoszono dniem koloru niebieskiego, jako symbol solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie,
- przeprowadzono lekcje wychowawcze, podczas których zapoznano uczniów z najważniejszym dokumentem, regulującym ich prawa (Konwencja o prawach dziecka), uświadomiono ich, czym tak naprawdę są ich prawa dziecka, przekazano informacje o osobach i instytucjach dbających o prawa dziecka,
- wykonano tablicę informacyjną dla uczniów, nauczycieli i rodziców,
- na lekcjach informatyki przeprowadzono quizy Kahoot o prawach dziecka.
O tym, jak chętnie wszyscy przyłączyli się do obchodów i jak pięknie w tym dniu wyglądała nasza szkoła świadczyć może zdjęcie wszystkich uczniów i nauczycieli zgromadzonych na sali gimnastycznej.