Podsumowanie drugiego etapu projektu: Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy
Wpisany przez Stanisława Maluszczak   
wtorek, 15 czerwca 2010 14:02

Uczniowie w czasie zajęć pozalekcyjnych zgłębili tajemnice świata przyrody. Praca ukierunkowana była wokół tematu "Z przyrodą za pan brat".
Biorąc udział w Projekcie uczniowie zdobyli umiejętności prowadzenia obserwacji środowiska przyrodniczego, rozpoznawania fauny i flory, nową wiedzę z zakresu ekologii.

W ramach zajęć pozalekcyjnych uczniowie brali udział w wycieczkach: pieszych do lasu, na pole, łąkę, do sadu,do ogrodu w celu poznania najbliższego środowiska.
W czasie realizacji Projektu były organizowane wystawy prac plastycznych. Przeprowadzano doświadczenia badawcze.

Dnia 7 czerwca 2010 r. klasa Ia zakończyła Projekt. Efektem uczestnictwa uczniów w zajęciach dydaktycznych był pokaz ich osiągnięć. W pokazie uczestniczyli zaproszeni goście, dzieci  z przedszkola, uczniowie klas II i III z wychowawczyniami oraz rodzice. Przedstawiono inscenizację "Pamiętajmy o ogrodach", prezentację multimedialną "Ochrona środowiska" i bajkę matematyczną "Czerwony Kapturek", śpiewano piosenki.
Przekazano 19 uczniom uczestniczącym w II etapie Projektu na własność "Pacynki myszki", w ramach podziękowania dla dzieci za udział w Projekcie.