Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy
Wpisany przez Czesława Duda   
poniedziałek, 23 listopada 2009 13:00

Uczniowie klasy IIa z wychowawczynią p. Czesławą Duda rozpoczęli od 7 września zajęcia w ramach projektu "Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy". Dzieci zapoznały się z pomocami dydaktycznymi umieszczonymi w Dziecięcych Ośrodkach Zainteresowań. Największym powodzeniem cieszyły się: mikroskop, chusta animacyjna, Ser Szwajcarski oraz sprzęt sportowy. Praca z dziećmi prowadzona jest podczas zajęć obowiązkowych i pozalekcyjnych. Odbywają się one 2 razy w tygodniu po 2 godziny. Zajęcia wzbudzają duże zainteresowanie i ciekawość. Wykonują różnorodne ćwiczenia i zadania. Na zajęciach pracują wokół głównego tematu: Bajka - Baśń np: "bajkowe przeliczanie", "bajkowe postacie", bajkowy teatrzyk", "bajkowy bal". Nauczyciel jest przewodnikiem dzieci i partnerem w zabawie.