„Lepszy świat dla dzieci w Jemenie”

W ramach przystąpienia naszej szkoły do Akcji UNICEF ogłosiliśmy szkolny konkurs plastyczny „Lepszy świat dla dzieci w Jemenie”. Konkurs był doskonałym sposobem na przybliżenie naszym wychowankom sytuacji dzieci w krajach afrykańskich, objętych wojną. W trzech kategoriach wiekowych wykonane zostały łącznie 22 prace, obrazujące wizję lepszego świata dla dzieci zamieszkujących na terytorium Jemenu.
Wszystkie prace, za które serdecznie dziękujemy można obejrzeć w galerii poniżej (wyniki konkursu zostaną podane wkrótce).

FOTOGALERIA

 
Życzenia świateczne

kliknij link

https://www.youtube.com/watch?v=uLdBxs1dj8U

 
Święta tuż, tuż...

Święta tuż, tuż dlatego zapraszam uczniów naszej szkoły do wypożyczania i czytania książeczek o tematyce świątecznej.

FOTOGALERIA

 
Mikołajki

Dzisiaj świętowaliśmy Mikołajki. W okresie pandemii obchody tego sympatycznego święta przeniosły się do sieci na lekcje zdalne – gdzie naprawdę odświętnie ubrani obdarowywaliśmy się nawzajem pozytywną energią. Niektórzy mieli możliwość spotkania Mikołaja, który w tym dniu odwiedził naszą szkołę.

FOTOGALERIA

 
Ekolekcja

Szanowni Państwo, w związku z tym, że nie możemy spotkać się osobiście z uczniami w Państwa szkole, aby przeprowadzić edukację ekologiczną w formie warsztatów, postanowiliśmy przygotować dla uczniów ekolekcję o prawidłowym postępowaniu z odpadami w wersji multimedialnej wraz z ankietą w formie QUIZU*. Liczymy, że przekazany materiał będzie dla dzieci i młodzieży ciekawą formą edukacji – wystarczy kliknąć na link do FILMU, a po obejrzeniu, bez problemu będzie można odpowiedzieć na kilka pytań z ankiety w formie QUIZU. Film opracowany jest na podstawie funkcjonującego systemu gospodarki odpadami komunalnymi, obejmuje m.in.:

Więcej…
 
Razem na Święta

Nasza szkoła bierze udział w kolejnej edycji MEN „Razem na Święta”. Celem akcji jest niesienie pomocy innym, budowanie wspólnot i umacnianie więzi międzypokoleniowych oraz kształtowanie poczucia odpowiedzialności za drugą osobę.