Wakacje
 

LIST NAUCZYCIELI BIBLIOTEKARZY
DO RODZICÓW, INFORMUJĄCY
O KORZYŚCIACH PŁYNĄCYCH Z CZYTANIA
ORAZ
LISTA KSIĄŻEK POLECANYCH PRZEZ
FUNDACJĘ „ABCXXI – CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM”

Szanowni Rodzice!

Jesteśmy nauczycielami bibliotekarzami i na co dzień zachęcamy Państwa dzieci do czytania. Wiemy, jak dużo mają Państwo teraz obowiązków, więc nie proponujemy kolejnych zajęć online. Korzystając z okazji do bezpośredniego kontaktu, chcemy tylko krótko i zwięźle zachęcić Państwa do czytania dzieciom.

Każdy z nas zastanawia się czasem, co może zrobić jeszcze lepiej, by zapewnić dziecku dobrą przyszłość, a obecnie – by we względnym spokoju przetrwać ten trudny czas. Odpowiedź jest prosta: czytać dzieciom książki. A gdy są starsze, to czytać je razem z nimi.

Więcej…
 

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Rzeszowie pomaga wyszukać materiały potrzebne do realizacji tematów związanych ze zdalnym nauczaniem i pisaniem prac, ponadto ponownie uruchamia zdalne nieodpłatne wypożyczenia materiałów bibliotecznych (książki, filmy) na wskazany adres.

Załączamy link do instruktażowego filmu.

 

https://www.youtube.com/watch?v=qT_lExJsUII&feature=youtu.be

 
Dzień Kobiet

9 marca 2020 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Kobiet. I tym razem nasi panowie nie zawiedli. Przygotowali krótki występ artystyczny, będący ukłonem w stronę wszystkich pań. Koledzy z klas 5b, 6b i 8b dumnie recytowali wiersze dla kobiet. Występom towarzyszyły utwory wykonane przez szkolny chór oraz koleżankę Kasię z klasy 6c.
Miłym akcentem tego dnia były życzenia dla naszych pań i słodycze, wręczone przez chłopców wszystkim obecnym na akademii.
Sto lat wszystkim paniom!

Więcej…
 
Konkurs Biblijny

Dnia 3 marca 2020 roku w Zespole Szkół w Wierzawicach odbył się etap dekanalny Konkursu Biblijnego pod hasłem: ,,Eucharystia daje życie" dla uczniów szkół podstawowych. Do testu przystąpiło 30 uczniów. Do finału przeszło trzech uczniów z Leżajska. Konkurs zakończył się wręczeniem nagród i wspólnym zdjęciem.

Fotogaleria