Świąteczne pierniczki

piernikip2020.jpg„Każde dziecko dobrze wie,
 Jak pierniczki robi się.
I ja tez się na tym znam,
Palce lizać mówię Wam”.

 

       Dla wielu z nas przedświąteczną tradycją jest pieczenie pierników. Zapach tych ciasteczek chyba od zawsze kojarzy się ze świętami. W wielu domach pieczenie pierników odbywa się około dwa tygodnie przed wigilią, dzięki temu pierniczki mają czas aby zmięknąć i nabrać nieco charakteru.

      Nasza szkoła bierze udział w kolejnej edycji MEN „Razem na Święta”. Celem akcji jest niesienie pomocy innym, budowanie wspólnot i umacnianie więzi międzypokoleniowych oraz kształtowanie poczucia odpowiedzialności za drugą osobę.  Najmłodsze przedszkolaki przyłączyły się do akcji i wspólnie podjęły próbę zrobienia pierników. Wspólne wyrabianie ciasta, wałkowanie a następnie wykrawanie różnych kształtów było wspaniałą zabawą. Dla wielu przedszkolaków była to niezwykła przygoda, bo jeszcze nigdy takich czynności nie wykonywały. Następnie odbyło się dekorowanie wypieków lukrem i polewą czekoladową. Najlepszą częścią dnia była degustacja pierników.

Po uśmiechniętych „czekoladowych” buziach naszych przedszkolaków stwierdzić należy, że wypieki były przepyszne. Wszystkim bardzo smakowało i mamy nadzieję, że ten wspaniały dzień zapisze się w niejednym małym serduszku!

     W ramach akcji przedszkolaki dzieląc się piernikami w swoich domach niosą radość i poczucie odpowiedzialności za druga osobę. Te proste gesty świadczą o wrażliwości na drugiego człowieka, wzmacniają więzi nie tylko przedszkolne ale i rodzinne.

 

FOTOGALERIA