Światowy Dzień Dinozaura

b_150_100_16777215_00_images_zdjecia_p201920_dinozaur2020.jpg      Świat dinozaurów dla przedszkolaków, tak jak i dla większości dzieci jest niezwykle ciekawy, a obchodzony 26 lutego ŚWIATOWY DZIEŃ DINOZAURA stał się okazją do zorganizowania takiego święta również w naszym przedszkolu. Aby nasze pociechy mogły poznać życie tych fascynujących gadów, przygotowaliśmy wiele ciekawych zadań, zabaw i opowieści.

Dzieci z wielkim entuzjazmem i zaangażowaniem wzięły w nich udział. W skupieniu słuchały opowieści i ciekawostek o dinozaurach. Wcieliły się w prawdziwych paleontologów. Wyposażone w pędzle, odkrywały w ziemi szkielety dinozaurów, składały je w całość i próbowały nazwać dinozaury, do których należały szkielety. Tropiły dinozaury po ich śladach, składały puzzle przedstawiające dinozaury oraz dobierały w pary dinozaury i ich cienie. Jednak najwięcej przeżyć i emocji dostarczyło dzieciom wykonywanie  szkieletów dinozaurów z chrupek kukurydzianych i poszukiwanie jaja dinozaura, na którego wyklucie się oczekują. Lecz niebywałą frajdą i uwieńczeniem obchodów tego święta było malowanie wielkiego dinozaura, wykonanego z pudeł i papieru, któremu nadały imię Benio. Na koniec dzieci otrzymały medale oraz pamiątkowe dyplomy za udział w święcie dinozaura. Nasz sympatyczny dinozaur BENIO zamieszkał na korytarzu pod wielką palmą ( bo jest roślinożernym stegozaurem) i jeszcze długo będzie nam przypominał o tym fajnym dniu.
      Zajęcia w tym dniu z pewnością pogłębiły wiedzę dzieci, a w niektórych rozbudziły nową pasję. Po raz kolejny okazało się, że można połączyć zabawę z nauką i przynosi to doskonałe efekty.

Fotogaleria