ŚWIĘTO KOTA W NASZYM PRZEDSZKOLU

Święto kota     Światowy Dzień Kota obchodzony jest 17 lutego 2020 r. Człowiek rozumny udomowił wąsatego czworonoga prawie 10 tysięcy lat temu, ale dopiero w 1990 roku we Włoszech koty doczekały się swojego międzynarodowego święta, a w 2006 roku zaakceptowane zostało  ono także w Polsce. W naszym przedszkolu kotki miały swoje święto 18 lutego 2020 r. Tego dnia kotki były głównymi bohaterami w grupie Słoneczek i Krasnoludków.

    Dzieci w tym dniu przyniosły do przedszkola swoje pluszowe kotki, a i same je przypominały z uszkami, ogonkami i kocimi wąsikami. Dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy o upodobaniach i zwyczajach swoich milusińskich. Nie zabrakło zabaw i konkursów z udziałem kotków oraz tańców przy „kocich” piosenkach. Przedszkolaki sprawdzały, czy łatwo jest pić mleczko ,,po kociemu”. Podczas zabaw dzieci rozpoznawały koty - bohaterów bajek, a na zakończenie wykonały w grupach piękne portrety kotków i nadały im imiona. Na pamiątkę otrzymały dyplomy za udział w święcie kota.

Fotogaleria