W ramach akcji „Szkoła Pamięta” Samorząd Uczniowski przygotował i zaprezentował gazetkę informacyjną poświęconą słynnym nekropoliom europejskim. Szczególną uwagę zwrócono na te piękne, europejskie cmentarze, na których spoczywają Polacy.
Znalazły się tutaj:

1). Cmentarz Powązkowski w Warszawie, na którym pochowano wiele zacnych i zasłużonych osób, w tym żołnierzy powstań narodowych, działaczy niepodległościowych, wybitnych pisarzy, poetów, artystów, myślicieli, prawników, polityków, sportowców i duchownych.

 2). Polski Cmentarz Wojenny na Monte Cassino we Włoszech – nekropolia polskich żołnierzy poległych w bitwie pod Monte Cassino. Pochowano tam m.in. generała Władysława Andersa – dowódcę 2 Korpusu Polskiego.

3). Cmentarz Łyczakowski we Lwowie – tutaj spoczywają m.in. polskie pisarki Maria Konopnicka, czy Gabriela Zapolska.

4). Cmentarz Pére-Lachaise w Paryżu – założony w 1804r. w ogrodach przylegających do willi
Mont-Louis. Tutaj spoczywa słynny polski kompozytor Fryderyk Chopin.

5). Cmentarz na Rossie w Wilnie – na nim spoczywają polscy żołnierze polegli w bojach 1919, 1920, 1939 i 1944r., a także Joahim Lelevel (historyk, działacz polityczny, profesor), Adam Piłsudski (polski polityk, wiceprezydent Wilna, brat Józefa Piłsudskiego), Maria z Billewiczów Piłsudska – matka Józefa Piłsudskiego. W jej grobie złożona została urna z sercem Marszałka.