Narodowe Czytanie 2021

Gabriela Zapolska

„MORALNOŚĆ PANI DULSKIEJ”

 

czytanie21 4Narodowe Czytanie, to wydarzenie, które na stałe wpisało się w ogólnopolski kalendarz najważniejszych imprez kulturalnych promujących czytelnictwo. Zainicjowana w 2012 roku przez Prezydenta Rzeczypospolitej akcja publicznej lektury największych polskich dzieł literackich, z roku na rok gromadzi coraz szersze rzesze uczestników.

Nasza szkoła dołączyła do tej społecznej akcji krzewienia żywego słowa i wraz z Biblioteką Publiczną w Wierzawicach zorganizowała czytanie dzieła „Moralność Pani Dulskiej „ Gabrieli Zapolskiej. Akcja ta odbyła się w Bibliotece Publicznej w Wierzawicach, starsze uczennice naszej szkoły czytały fragmenty dzieła młodszym koleżankom i kolegom.

 

FOTOGALERIA

 

 

NAJLEPSI CZYTELNICY

roku szkolnego 2020/2021

18 czerwca 2021r. w Bibliotece Szkolnej w Wierzawicach odbyło się podsumowanie czytelnictwa i uhonorowanie najlepszych czytelników. Pomimo trwania pandemii, nauczania zdalnego i utrudnionego dostępu do biblioteki, nie brakowało uczniów, którzy przyjaźń z książką stawiają ponad wszystko.

Niezmiernie miło nam oznajmić, że NAJLEPSZYMI CZYTELNIKAMI szkoły zostali:

Dzień DzieckaKochane Dzieci nikt tak jak Wy nie pojmuje świata. Wasz uśmiech rozjaśnia każdy dzień, a komentarze i odpowiedzi na pytania są bezbłędne. Uwielbiam kiedy odwiedzacie Bibliotekę, opowiadacie o książkach i swoich przeżyciach.
Życzę wszystkim Dzieciom, aby Ich dzieciństwo było jak najlepsze i aby trwało jak najdłużej!
Zaglądajcie do Biblioteki jak najczęściej.

8 maja po raz kolejny obchodzimy Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Święto to zostało zainicjowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich i od wielu lat rozpoczyna Tydzień Bibliotek,trwający od 8 do 15 maja.

23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. To wyjątkowe święto miłośników książek, bibliofilów i czytelnictwa ustanowiono oficjalnie w 1995 przez Światową Organizację UNESCO (ang. United Nations Educational, Scientific and Cultural Organization). Święto ma na celu promocję czytelnictwa, edytorstwa i ochronę własności intelektualnej prawem autorskim. Data 23 kwietnia wybrana została jako symboliczna dla literatury światowej z uwagi na to, że w tym dniu przypada rocznica urodzin lub śmieci wielu wybitnych pisarzy.