Zespół Szkół w Wierzawicach razem z UNICEF świętuje Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. To szczególny dzień, w którym oczy wszystkich skierowane są na dzieci i ich prawa.
20 listopada dzieci, młodzież, a także dorośli jednoczą się w działaniu i podejmują inicjatywy, których celem jest okazanie solidarności z najmłodszymi na świecie, których prawa nie są respektowane, to również wspaniała okazja, aby przypomnieć wszystkim, czym są prawa dziecka i zwrócić uwagę społeczeństwa na trudną sytuację dzieci w różnych zakątkach świata, gdzie -prawa są drastycznie łamane, bądź nie są przestrzegane.

Ten rok szkolny jest szczególny. Sytuacja epidemiczna w kraju i na świecie, a także wyzwania wynikające z procesu edukacji zdalnej, uniemożliwiają zorganizowanie uroczystych obchodów rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. My jednak nie zapomnieliśmy o tym dniu i postanowiliśmy  wykorzystać kolor niebieski - symbol solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane. Podczas zdalnych lekcji zagościł u nas kolor niebieski.

FOTOGALERIA