UWAGA!!!

Uczniowie klas 4-8 możliwość

wypożyczania lektur w środę

w godzinach od 14 do 15

 

Uczniowie klasy IIIa wraz z wychowawczynią p. Czesławą Duda w listopadzie 2020 r. gościli przedstawicielkę Banku Santander p. Sabinę Lachowicz-Osada. Celem spotkania była zachęta dzieci do udziału w akcji dokarmiania ptaków. Bank przekazał klasie piękny, drewniany karmnik oraz 5kg karmy.

Pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną to wyjątkowa uroczystość, a pierwsze wypożyczenie książki powinno na długo pozostać w pamięci dziecka.
Nic więc dziwnego, że ślubowanie przyszłych czytelników z klasy I b, które odbyło się 28.01.2021 roku, oraz z klasy 1a, które odbyło się 2.02.2021 roku było dla nich ogromnym przeżyciem.

 

niedziela, 14 lutego 2021 20:08

Miłość nie zna ograniczeń wiekowych, dlatego walentynki to ważne święto nie tylko dla osób dorosłych. Jest ono popularne również wśród dzieci.
Dla naszych najmłodszych uczniów klas I-III i przedszkola Samorząd Uczniowski zorganizował akcję:
„Weź ze sobą miłe słowo - na walentynki i podaj dalej”.
Każde dziecko mogło wyrazić sympatię do drugiej osoby, kolegi, koleżanki, nauczyciela  i podarować  miłe słowo, bo walentynki to nie tylko symbol miłości, ale też przyjaźni i relacji międzyludzkich.
W szkole działała także „klasowa” poczta Walentynowa.

FOTOGALERIA

Chyba każdy z nas wie, że układanie puzzli to świetna zabawa, która posiada wiele walorów edukacyjnych. Uczy przede wszystkim wytrwałości w dążeniu do celu, ćwiczy cierpliwość i koncentrację na wykonywanym zadaniu, bo jeśli chce się zobaczyć, co wyjdzie po ułożeniu wszystkich kawałków – nie ma rady – trzeba się do tego przyłożyć. Puzzle ćwiczą spostrzegawczość, trenują pamięć, koncentrację uwagi i rozwijają manualnie. Doczekały się także swojego święta, a więc do dzieła, zachęcamy wszystkich do układania (zwłaszcza teraz, kiedy jesteśmy w domach) i do dzielenia się z nami swoimi pracami.

Poniżej mamy dla Was kilka cennych informacji na temat puzzli oraz kilka zadań do wykonania. Powodzenia.

Zadania

 

FOTOGALERIA


Konferencja online z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu 2021

9.02.2021 godz. 17.00-20.30

Transmisja na stronie dbi.pl oraz profilach w serwisach Facebook i YouTube (bez konieczności wcześniejszej rejestracji)

!!!! W dniu konferencji (tj. 9 lutego br.) na niniejszej podstronie pojawi się po wydarzeniu generator zaświadczeń (imiennych - poświadczających o udziale w wydarzeniu). !!!

W ramach przystąpienia naszej szkoły do Akcji UNICEF ogłosiliśmy szkolny konkurs plastyczny „Lepszy świat dla dzieci w Jemenie”. Konkurs był doskonałym sposobem na przybliżenie naszym wychowankom sytuacji dzieci w krajach afrykańskich, objętych wojną. W trzech kategoriach wiekowych wykonane zostały łącznie 22 prace, obrazujące wizję lepszego świata dla dzieci zamieszkujących na terytorium Jemenu.